Efektivní vyhledávání odborných informací

9.8.2022 od 10:00 až 9.8.2022 do 11:30
Mgr. Tereza Garamszegi
Mgr. Tereza Garamszegi
Oddělení informační podpory a vzdělávání
Pouze studenti a zaměstnanci univerzity

29.06.2022 od 08:00 až 09.08.2022 do 08:00

Efektivní vyhledávání odborných informací

Začínáte psát seminární, bakalářskou či diplomovou práci? Nevíte, kde hledat informace? Nevyznáte se v katalozích knihoven nebo v elektronických informačních zdrojích? Chcete ušetřit hodiny při hledání informačních zdrojů? Tak je tento kurz vhodný právě pro vás.

Na kurzu se dozvíte vše potřebné o efektivním vyhledávání odborných informací. Dozvíte se o všech dostupných informačních zdrojích nejen na ČZU, ale i v dalších vybraných institucích (Národní knihovna ČR, Knihovna Antonína Švehly). Naučíte se, jak správně vytvořit funkční rešeršní dotaz, který vás dovede přesně k takovým informacím, které potřebujete pro svou práci.

Kurz je zaměřen na potřeby studentů bakalářského a magisterského studia.

Odkaz na webinář, vám bude zaslán hodinu před termínem výuky.

Webinář

Výuka proběhne v prostředí Microsoft Teams.

Pro realizaci webináře je nutné, aby se přihlásilo minimálně pět účastníků. Nejpozději daný den ráno Vám bude zaslán odkaz pro připojení přes MS Teams. V případě jakýchkoliv otázek, se neváhejte ozvat za využití e-mailu: garamszegi@lib.czu.cz